Blog

Modern Eğlence Mekânı Tasarımı

Günümüzde eğlence sektörü, her zaman yoğunluğunu ve trafiğini koruyan bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle bu mekânların tasarımı, her zaman en önemli konular arasında yer almaktadır. Eğlence mekânları birbirlerinden yapıları gereği oldukça farklılık göstermektedir. Eğlence mekânları dendiğinde, ilk olarak sinemalar, tiyatrolar, konser verilen yerler, oteller, havuzlar, düğün salonları gibi yerler akıllara gelmektedir.

Bu nedenle modern eğlence mekânı tasarımı, her amaca yönelik olarak değişiklik göstermektedir. Eğlence mekânları arasından tiyatro tasarımlarında en önemli olan nokta, mümkün olduğu kadar çok izleyici alabilmesidir. Burada renk kısıtlaması olmamakla beraber, genel olarak daha sade bir görünüm tercih edilerek, izleyenlerin sahneye daha net odaklanması istenmektedir. Bu nedenle tiyatrolarda iç mekân tasarımları buna uygun olarak yapılmaktadır.

Sinemalar da Modern Eğlence Mekânı Tasarımı Nasıl olur?

Buna karşılık olarak sinemalarda ise, durum tam tersidir. Bu mekânlarda eğlence mekânı tasarımı, genel olarak koyu renklerden tercih edilmektedir. Burada da salonlarda mümkün olduğu kadar izleyici olması tercih edilmektedir. Tiyatro ve sinemalarda ortak olarak, izleyicilerin sıkıştırılmadan, rahat ve konforlu bir şekilde gösteri ya da filmi izlemesi tercih edilmektedir. Bu nedenle dikkatli bir şekilde tasarlanan bu mekânlarda alınan verim de kat kat artacaktır.

Modern Eğlence Mekânı Tasarımı

Modern Eğlence Mekânı Tasarımı

Otellerde ise durum, tamamen farklılık göstermektedir. Otellerin eğlence ile ilgili yerlerinde, temel olarak misafirlerin en iyi şekilde eğlenmesi ve vakit geçirmesi amaçlanmaktadır. Bu çerçevede sık bir şekilde zengin bir görünüm sunulmaktadır.

Modern eğlence mekânı tasarımı konusunda, konser alanları da bir diğer önemli tasarım alanıdır. Burada, mümkün olduğu kadar çok kişinin konseri dinleyebilmesi amaçlandığı için, tasarım da dikkatli yapılmalıdır. Böylece dikkatli bir tasarımla hem alandan tasarruf edilebilmekte, hem de daha çok kişi konserlerden yararlanabilmektedir.

Havuzlar da eğlence mekânı tasarımları arasında yer almaktadır. Burada tasarım özelliklerine dikkat edildiğinde, yoğunlukla insanın içini açarak rahatlık ve ferahlık veren renklerin kullanıldığı; ancak aynı zamanda da sadelikten ödün verilmediği görülmektedir. Havuzlarda soyunma kabinleri ve duş gibi yerlerin dikkatli bir şekilde planlanarak, herhangi bir sorun veya sıkıntıya neden olmaması sıkça tercih edilmektedir.

Yorumları göster (0)

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!