Blog

Banyo Tasarımları

Banyo evin en önemli bölümlerinden biridir. Hem evde yaşayanlar hem de misafirler tarafından kullanılmaktadır. Bu nedenle görünümü oldukça önemlidir. Banyonun görünümünün şık, temiz ve işlevsel olması gerekir. Banyo tasarımları iç mimarlar tarafından yapılsa da meraklı ve ilgili kişilerce de araştırarak ve püf noktalarını uygulayarak yapılabilmektedir.

Banyo kişilerin sabah güne başladıkları, dışarıdan eve geldiklerinde ilk girdikleri yerdir. Stres atma ve suyla olan ilişkimizde banyo tasarımının etkisi büyüktür. Banyo evin diğer bölümlerinin tersine temizliğin ya da kirliliğin en fazla göze çarptığı yerdir. Derli toplu, düzenli bir banyo ev sahibi hakkında bilgi vermektedir. Ayrıca banyonun tasarımı evin sakinlerinin tarzlarını yansıtmakta ve şık görünüşlerle pozitif etkiler yaratmaktadır.

Banyo Tasarımları Çeşitleri Nelerdir?

Banyo tasarımında kullanacak kişilerin tercihleri, yaşam tarzları ve zevkleri oldukça önemlidir. Banyo modelleri, modern, klasik, vintage ve retro olarak düzenlenebilir.

Modern banyolar; kullanacak kişilerin rahatı düşünülerek düzenlenir. Sadelik ve işlevsellik ön plandadır. Banyodaki tüm ürünler yeni moda olarak seçilir. Tasarım ürünler de tercih edilmektedir. Modern banyolarda düz renkler ve desensiz nesneler tercih edilir.

Klasik banyolar; gösterişin ön planda olduğu tasarımlardır. Büyük nesneler ve desenler tercih edilir. Varaklı, yaldızlı kaplamalar klasik banyonun olmazsa olmazıdır.

Vintage banyolar; nostaljik tarzda olan tasarımlardır. Eskitilmiş tasarımlar, minik çiçek ve geometrik desenler, pastel tonlarda nesneler bu tasarımın vazgeçilmezidir.

Retro banyolar; geçmişi yansıtan tasarımlardır. Bu tarzda düz renkler ve geometrik desenler kullanılır daha çok. Ahşap malzeme bu tarzın vazgeçilmezidir. Özellikle bu seçilir.

Banyo Tasarımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Banyolar çok sıklıkla değiştirilen tasarımlar değildir. Genelde uzun süreli kullanımlarda 1 kez değiştirilir. Bu nedenle şu noktaların gözden kaçırılmaması gerekir:

1- Kullanacak kişilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmelidir.

2- Tasarımın banyonun büyüklüğü ve ışık alma durumuna göre yapılması gerekir. Banyo tasarımında ilk amaç ferah bir mekan yaratmaktır.

3- Tekstil ürünlerinin ve aksesuarların dekorasyona uygun şekilde seçilmesi gerekir.

4- Kullanılacak makine, eşya ve nesnelerin kullanım amaçları düşünülerek yerleştirilmelidir.

5- Suya ve buhara dayanıklı malzemeler tercih edilmelidir.

Yorumları göster (0)

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!