Blog

Eser Holding’in ‘Yeşil Bina Ödüllü’ Merkez Bina Projesini hizmete sunduk

  Yapı Uzmanı’nın çatı sistem sorumluluğunu üstlendiği, Eser Holding’in ‘Yeşil Bina’sı, yapı ile ilgili imar kurallarına ve yönetmeliklerine uygun, kullanım amaç ve ihtiyaçlarına cevap verebilen, özellikle de çevre ve iklim şartları ile enerji ekonomisine duyarlı bir anlayışla tasarlanarak ödül almıştır.

  Diğer bina tasarımlarından oldukça farklı olan yeşil bina tasarım sürecinde inşaat, elektrik ve makine mühendisleri ile mimarları bir araya getirerek entegre bina proje tasarımı ve uygulaması gerçekleştirdi. Su ve enerji tasarrufunun sağlanması, çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla Ankara’da bir ilk olarak yüksek performanslı yeşil bina modeli içererek en optimum şekilde tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Binanın yapı malzemelerinin seçiminde, çevre, sağlık, hijyen, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kapsamında yeşil enerji kullanımı için, bina çatısına ve dış yüzeyine, elektrik üretimi amacıyla 6,126 kW kapasiteli güneş pilleri (fotovoltaik paneller) yerleştirilmiştir.

  Eser Holding'in 'Yeşil Bina Ödüllü' Merkez Bina Projesini hizmete sunduk

  Eser Holding’in ‘Yeşil Bina Ödüllü’ Merkez Bina Projesini hizmete sunduk

  En yakın bölgeden temin, yerli ürün tercihi ve geri dönüşüm gibi kriterler dikkate alınmıştır.
  Çatı sisteminde, boyalı galvanizli sac (geri dönüşümlü olması, uzun ömürlü ve sağlam olması, yakın bölgelerde imal edilmiş olması, üzerinde boya sayesinde ısı adası etkisini azaltarak çevreye olumsuz etkisinin en aza indirilmesi) taşyünü yalıtım (üstün ısı yalıtımı, yangına karşı mukavemeti, geri dönüşümlü olması, çevreye zararının olmaması) buhar dengeleyici (üstün özelliklerde, geri dönüşümlü ve zararsız) ve beton üzeri kutu profil kontrüksiyon (mukavvetli ve depreme dayanıklı), sistem parçalarıyla % 99 su geçirmez kenetli sistem kaplama uygulanmıştır.

  Call Now ButtonHemen Teklif Al

  This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!