Blog

EVDE YER MİNDERİ

Evleriniz İçin Dekoratif Yer Minderi Önerileri

Evleriniz için, dekoratif yer minderleri yeni keşfedilip dekoratif bir aksesuarmış gibi evlerimize girse de aslında tarihçesi çok eski zamanlara dayanıyor. Mobilyalar bu kadar yaygınlaşmamışken eskiden büyüklerimiz minderleri eşya niyetine kullanıyordu. Anadolu da sedirlere döşenen minderler koltuk niyetinde kullanabilmek için yapılmıştır. Yer sofralarında da her zaman başköşenin sahibi olmuşlardır. 

Şimdilerde değişip iyileşen ve yaşam koşularında farklılıklar oluşmasından dolayı beraber misyonunu değiştirmiş ve evlerimizin dekorlarını tamamlayan yer minderi aksesuarlar grubuna dahil olunmuştur. Şimdi küçük değişimlerle evlerimize nasıl hava katacağı hakkında birkaç öneri de bulunuyor. Öncelikle nerde ve kullanım amacınıza göre hangi mindere ihtiyacınızın olduğunu belirlemelisiniz. Böylelikle amacınıza en uygun yer minderlerini tespit etmiş olursunuz.

Desenli Renkli Minderler

Döşediğiniz odanın ya da döşeyeceğiniz odanın mobilyaları soft renkler ağırlıklıysa, bu türdeki ortamı renkli cıvıl cıvıl desenli yer minderleriyle canlandırıp hareket katabilirsiniz. Fon perdelerinizle aynı ya da farklı kumaş ve deseni kullanarak da harika bir uyum yakalamanıza olanak sağlamış olursunuz. Bahsettiğimiz gibi kullanım amacı olduğu zaman alacağınız minderler kullanılacak oda için çok önemlidir. 

Mesela yer sofranızda kullanılacak ve yemek yerken ihtiyacınız olan tek şey minderdir. Yer sofralarında çok büyük yer minderi almanıza gerek yoktur. Genç ve çocuk odalarında kullanacaksanız eğer odaya göre daha geniş ve üzerine oturup uzanarak film izleyebilecekleri minderler seçmelisiniz. Yer minderleri rahat ve maliyeti açısından da uygun olduğu için öğrenci evlerinde yaşayan gençler kullanıyor. Bu gibi rahat minderlerin sayesinde birçok ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Şark Odaları için Minderler

Evleri müsait olanlar için otantik ortamları sevenler ve bunun için düzenledikleri odalar için kullanılan köşe minderleri vazgeçilmezlerdendir. Mistik ruhu taşıyan ve Anadolu motifleriyle dokunmuş yer minderleri hem amaçlarına uygun hem de sevenler için kahve keyfinin tadını çıkaracakları bir köşe elde etmiş olurlar. Dinlenip huzur bulacakları alanlar oluşturabilirler.

Bahçe Minderleri

Bahçenizin büyüklüğüne, enine ve boyuna göre tercih edeceğiniz yer dekoratif minderleri kullanım alanınız için önemlidir. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus kire ve güneşe dayanıklı olması ve temizlenmesi kolay kumaşların tercih edilmesidir.

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!