Blog

Kapı Nasıl Boyanır

Eski kapı renginizden bıktınız mı? Kapılarınızı biraz renklendirmek istiyorsanız nasıl boyanacağını öğrenmek lazım kapı boyamadaki temel etkenleri püf noktalarını öğrenmek hiçte zor değil marangoza ihtiyaç duymadan evde kendiniz çok kolay bir şekilde kapı boyamak mümkün. Kapılarınızı boyayarak evinizin havasını değiştirebilir önce kendi gözünüzde estetik bir haz uyandırmak çokta zor değil. Kapı boyamadaki etkenlerin hepsine bakalım

 1.Adım

 İlk olarak kapınızı kasasından çıkarın boş bir alanda yerde olmamak kaydıyla işlemlere başlayabilirsiniz çünkü işlemler yorucu olacağından yerden yüksekte uğraşmak çok fazla yorucu olmaz.

 2.Adım

 Kafanızda hangi renk kapı olacağını belirleyin ve yapı marketlerden uygun malzemeleri alın eğer renkli bir kapı istemiyorsanız zımpara ve vernik yeterli olacaktır renkli istiyorsanız boya gerekli.

 3.Adım

 Malzemeleri temin ettikten sonra kapınızı bir zımpara yada zımpara makinesi ile hiçbir yerinde eski renginden eser kalmayacak şekilde zımpara işlemini yapın zımpara makinesi kullanmak boyanın yada verniğin daha iyi tutunmasını sağlar ve daha hoş bir görüntü oluşturur.

 4.Adım 

 Zımpara işleminden sonra boya yapacaksanız boyanızı, vernik yapacaksanız hazırlayın boya olarak panel kapı boyaları temin ederseniz daha hoş bir görüntü olur ve daha kalıcı bir boya olur, vernik olarak ise lüks ahşap verniği yada yat verniği kullanabilirsiniz boya kısmında ucuza kaçmamanızı önerilir çünkü kalıcı olması ucuz alıp devamlı boyamaktan daha karlı bir iş olur. Vernik ise marka bir vernik almak gene karlı çıkmanızı sağlar çünkü ucuz vernikler eğer güneş alan bir kapı ise ahşap üzerinden bir sene içinde atma yapabiliyor marka bir vernik alarak uzun seneler vernik ihtiyacı duymayabilirsiniz.

 5.Adım

 Bu adım kapısında cam olan kullanıcıları ilgilendirir. Kapınızdaki cam fazla çizik yada kırılmış ise herhangi bir camcıdan cam kestirerek daha fazla güzellik katabilirsiniz.

 6.Adım 

 Kapınızın kasası çürümüş yada artık menteşeleri gıcırdıyorsa gıcırdayan yerlere gerekli solüsyonları sıkarak sorunları halledebilirsiniz yada gıcırdayan yada artık çok fazla paslanmış menteşeleri değiştirmeniz daha karlı çıkmanızı sağlar

 Evlerin dekorasyon kısmında çok fazla fark edilmeyen fakat önemli bir konuma sahip kapılarınızı artık biraz boya zımpara ile çok daha güzel bir eve sahip olabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!