Blog

Makam Odası Tasarımı

Makam odası tasarımı, kendi zevklerinize uygun bir makam odası tasarlamak için ihtişamı da yansıtmanız gerekir.  Öncelikle kendi zevklerinize uygun olan ambiyansı kafanızda tasarlamalısınız. Böylelikle estetikliği ve ciddiyeti korurken aynı zamanda da sağlıklı bir ortam oluşturmuş olursunuz. Dekor edeceğiniz bu odanın tam anlamı ile bir makam odası olmasını istiyorsanız yapmanız gereken birkaç detay var. Bunlardan biri de mermer kaplı dekorlar eklemektir. Kendi zevklerinize uygun olan mermer kaplamalar ya da mermerden üretilen ürünler ile odanıza harika bir görünüm elde edeceksiniz. El işi oyma ahşaplar ile ve altın rengindeki ürünlerin makam odası tasarımında büyük rol oynayacaktır.

  Eğer bu tasarlanacak olan makam odası resmi bir oda yerine yönetici odası olacaksa daha soft seçimler tercih edilebilir. Böylelikle amaca uygun tasarım ile estetik görüntü elde edilebilir. Açık renkler ve ahşap masa seçenekleri ile bu tasarımınızı tamamlayabilirsiniz.

Genç Odası Tasarımı

   Makam Odası Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Makam odası tasarımı gerçekleştirirken oldukça önemli detaylar mevcuttur. Bunlardan biri de oda tasarımının soğukluğunu ve ambiyansını bozabilecek etkenlerden uzak durmaktır. Böylelikle daha resmi bir alan oluşturularak amaca ulaşılmış olur. Ciddiyeti bozabilecek figürler ve renklerden uzak durulmalıdır. Bunun yerine daha ağır tablolar ve koyu renk tonları tercih edilmelidir. Böylelikle daha sağlıklı bir seçim yapmış olunur. Oda resmiyeti kadar doğru seçim ürünleri de çok önemlidir. Tasarlanacak olan odanın ölçüleri belirlenmeli ve masa sandalye gibi eşyaların ona göre ayarlanması gerekir.

Genellikle çalışma masasının arkasında oluşturulacak olan kitaplık oldukça şık bir görüntü sunacaktır. Ve odayı daha dolu göstererek ambiyansı tamamlayacaktır.  İhtişamlı makam odalarında canlılığı da katabilmek için canlı çiçekler tercih edilmektedir. Böylelikle odadaki ağırlığı biraz hafifleterek biraz daha sağlıklı bir ortam elde edilir. Mermer saksılar ve büyük, uzun çiçekler tercih edilmektedir. Böylelikle odaya ilk bakıldığı andan itibaren resmi ve ciddi bir ortam olduğu hissedilir.

   Makam odası tasarımı sırasında seçilecek olan aydınlatmalarda oldukça önemlidir. Çünkü seçmiş olacağınız bu aydınlatmaların çok fazla yoğunluğa sahip olmaması gerekmektedir. Bunun yerine daha dinlendirici ışıklar tercih edilmelidir.

Snk yapı olarak her zaman sizlere daha çok yardımcı olmak için varız.

Yorumları göster (0)

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!