Blog

2019 DEKORASYON

Dekorasyonda 2019 Yaz Havası

Yaz sıcakları insanların psikolojisinde olumlu etkiler bırakır ve hemen her alanda kendini belli eder. Ev dekorasyonu da insan psikolojisi üzerinde etkili olduğu için bu dönemlerde insanlar evlerinin her köşesinin cıvıl cıvıl olmasını tercih ederler. Dekorasyonda yaz renkleri olarak bilinen sarılar, turuncular, turkuazlar ve pembeler ön plana çıkar.

Salonlarda ve Mutfaklarda Yaz Esintisi

Yaz yaklaşırken mutfaklar ve salonlar deniz temalı objelerle mevsime uygun ve şık bir hale getirilebilir. Özellikle mutfaklarda kullanılacak masa örtüsünde denizyıldızı desenleri, mavi gökyüzü ve deniz birlikteliği, beyaz-mavi çizgili mutfak havluları, bu renk tonlarında Amerikan servisleri ve renkli minderleri tercih edebilirsiniz. Salonlarda ise yastık kılıflarında, duvar tablolarında, dekoratif biblolarda bu şekilleri ve renkleri kullanarak yaza uygun bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Yatak Odalarında Yaz Esintisi

Yatak odaları, günün en önemli bölüm olan dinlenme zamanını geçirdiğimi yaşam alanlarıdır. Kullanılan objeler kadar, tercih edilen renkler de önem taşımaktadır. Yaz esintisi oluşturmak amacıyla kullanılacak mavi tonları, çok koyu tonları dışında, hem psikolojik olarak rahatlatacak hem de dinlenmeye geçiş aşamasını kolaylaştıracaktır. Bebe mavisi ve beyazın uyumu, deniz kenarında bir sahil kasabasını andıracaktır. Bebek ve misafir odalarında da rahatça kullanılabilen bu iki renk, kolay dekorasyon sağlama özelliğiyle pek çok ev sahibinin gözdesi olmuştur.

Bahçe ve Balkonlarda Yaz Esintisi

Büyük ve size ilham veren bir bahçeniz, ya da nasıl süslenir ki dediğiniz bir balkonunuz varsa; yaz temaları sizler için ön plana çıkıyor. Balkonunuza ya da bahçenize çeşitli şekillerden oluşan minik ve renkli ışıkları alabilir ve eğer varsa ağaçlarınıza asabilirsiniz. Ağacı olmayan ev sahipleri, duvarlarına da şekilli olarak asabilir. Balkonda ya da bahçede bulunan masa örtüsünü, bardan çanaklarını, kullanılmak istenen bahçe zemin bibloları da; turuncu, mavi, sarı ve pembe tonlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Yaz Esintisinde Duvar Kağıtları

Herhangi bir odada, az maliyet ayırarak en yüksek değişimi isteyen ev sahiplerinin kurtarıcısı ise duvar kağıtları oluyor. Her renk ve desende bulunulabilen bu kağıtlar, yaz havasını evinize taşımak için tek başına bile yeterlidir. 

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!