Blog

ÇELİK KONSTRÜKSİYON PROJE

Çelik Konstrüksiyon Asma Katta Proje

Yapınıza ekstra bir kullanım alanı kazandırmak istiyorsanız asma kat projesi hazırlatabilirsiniz. Çelik konstrüksiyonlarla hazırlatacağınız çelik projesi ile düşük maliyetle daha geniş bir kullanım alanına sahip olabilirsiniz.

 Asma Kat Nedir?

 Yüksek tavanlı mevcut binalarda tavan ile duvarın birleştiği noktada yapılan sisteme asma kat projesi denir. Bu sistemin yapılmasının amacı daha geniş bir kullanım alanı sağlamaktır. Daha ziyade kullanım alanı darlığı çekilen işyerlerinde çelik projesi tercih ediliyor. Asma katlar geniş bir kullanım alanı sağlarken aynı zamanda da verimliliği artırırlar.

 Yapınızın eski veya yeni olması fark etmiyor. Alandan tasarruf sağlamak ve yeni bölümler oluşturmak istiyorsanız asma kat projesi hazırlatabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta asma kat yüksekliğinin 2.30 metreden az olmaması gerekiyor.

 Asma Katların Uygulanma Alanları

 Daha geniş bir alan ve yeni bölmeler isteyen bütün işyerlerinde asma kat projesi uygulanabilir. Çelik malzemelerden yapıldığı için yüke karşı mukavemetlidir. Bu nedenle rahatlıkla mescit, büro, dinlenme, yemekhane gibi bölümler kurabilirsiniz.

 -Atölyeler,

 -Fabrikalar,

 -Mağazalar,

 -Depolar,

 -Showroomlar,

 -Üretim Tesisleri,

 -İş merkezleri asma kat projesi uygulanan binalar olarak öne çıkanlardır.

 Asma Katların Özellikleri 

 Sanıldığının aksine asma katlar görüntü çirkinliği sunmaz. İç yapının mimari özelliğini de bozmuyor. Son derece estetik ve göze hoş gelen bir yapıya sahip çelik projesi özelliklerini sıralayacak olursak;

 -Çelik malzemelerden üretildikleri için korozyona ve çevre şartlarına karşı dayanıklıdırlar.

 -Cıvatalarla bağlandıkları için istenilen zaman sökülüp, tekrar monte edilebilirler.

 -Her alana kurulabilme özelliklerine sahiptirler.

 -Estetik, modern ve kaliteli çeliklerden üretilmişlerdir.

 Asma Katların Kurulumu

 Mühendisler öncelikle çalışma alanında fizibilite araştırması yapıyorlar. Alanın yapısına ve kullanıcının isteğine bağlı olarak asma kat projesi belirleniyor. Proje çizilirken veya sistem belirlenirken sadece yük miktarını ve alanın ebatlarını belirtmek yeterli olmuyor.

 Kullanım amacı, çalışma alanının işlevi, konumu, çalışan personelin durumuna bağlı olarak çelik projesi hazırlanıyor. Mühendisler her türlü statik analizleri yaparak, sizin nasıl bir çelik projesi isteğinizi de göz önünde bulunduruyorlar. Böylece güvenli ve estetik bir çelik kalıp üzerine sistem inşa ediliyor.

 Yapınızda beton kolonlar ya da tavan kirişleri bulunuyorsa, asma kat buralara monte ediliyor. Eğer bu sistemlerden herhangi biri bulunmuyorsa çelik projesi kapsamında taşıyıcı olarak çelik direkler hazırlanıyor.

Yorumları göster (0)

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!