Blog

STATİK PROJE

Çelik Konstrüksiyonda Statik Analiz Projesi

Çelik konstrüksiyon yapıların şartnameye uygun statik hesaplamalar, performans analizi, tahkik, yeterlilik hesapları ve bağlantı hesaplarının yapıldığı statik analiz projesi, inşaat mühendisliği kapsamında verilen bir hizmettir.

 Statik proje hizmeti veren firmalar, çelik konstrüksiyon başta olmak üzere çelik platform, çelik hangar, çelik silo ve daha birçok alanda bu tür statik analiz proje hizmetleri sunuyor. Çelik konstrüksiyon yapılar imal edebilmek için her yapı cinsinde olduğu gibi planlama yapmak gerekir. Ruhsat alabilmek için de arsa ve yapı cinsine göre imar şartlarına uygun bir projeye ihtiyaç vardır. Proje mühendisleri tarafından titiz hesaplamalar sonucu hazırlanan statik analiz projesi, statik hesaplama ve çizimlerin yapıldığı projelerdir.

 Çelik Konstrüksiyon 

 Yapı cinsi ve kullanım amacına göre farklı şekillerde kullanılan çelik konstrüksiyon, tüm taşıyıcı sistemlerin çelik olduğu yapılardır. Özellikle deprem bölgelerinde tercih edilmekte olup, geniş açıklık ve yüksekliğe sahip yapılardır. Üstün mekanik özellikleri ile çelik konstrüksiyon sistemler; uygulama kolaylığına sahip olup hızlı, güvenli ve ekonomik yapılardır. Hızla yaygınlaşan çelik konstrüksiyon yapı sistemleri, kentleşmenin arttığı günümüzde özellikle deprem bölgelerinde tercih edilmektedir. Zaman ve mekandan tasarruf sağlamanın yanında, çelik konstrüksiyon yapılar çoklu kullanım imkanına da sahiptir.

 Çelik Konstrüksiyon Statik Analiz Projesi

 Birçok avantajı ile tercih edilen çelik konstrüksiyon yapılar için hazırlanan statik analiz projesi, çelik yapı üzerindeki yükün veya dış etkilerin yapı üzerinde yarattığı etkileri incelemeyi sağlayan bir çalışmadır. Güvenlik başta olmak üzere, statik analiz projesi ile yapının öngörülen yapı standartlarına uygunluğu tespit edilir.

 Çelik konstrüksiyon statik analiz projesi  hazırlamak için kullanılan programlar mevcuttur. Hesap ve dizayn yapılan bu programları kullanarak mühendisler statik analiz projesi hazırlar ve çelik konstrüksiyon yapıların ruhsatlanmasına katkıda bulunur. 

 Çelik Konstrüksiyon Statik Analiz Proje Çalışması

 Çelik konstrüksiyon statik analiz proje çalışması, detaylı metraj bilgileri ile yapılan bir çalışmadır. Girinti ve çıkıntılardan kolon ve perdelere, en ve uzunluk oranından kolonların düşey donatılarına kadar her detayın titizlikle hesaplandığı bir proje çalışmasıdır. Çelik konstrüksiyon statik analiz proje çalışması sonrası, çelik konstrüksiyon yapının şartnameye uygun bir şekilde inşa edilmesi sağlanır.

Yorumları göster (0)

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!