Blog

Dekorasyonda Neleri Geliştirebiliriz?


Dünya nüfusu giderek artarken yaşam alanlarımız artık küçük ve dar evlere inşa ediliyor. Peki, bu küçük yaşam alanlarını dekore ederken nelere dikkat etmeli neleri geliştirmeliyiz? Küçük evleri mümkün olan en iyi şekilde dekore etmek belki çok kolay değil fakat bazı ipuçları ve küçük evler için özel olarak tasarlanmış mobilyalar kullanarak kendinize işlevsel alanlar yaratabilir, bu alanları istediğiniz gibi kullanabilir ve dilediğiniz şekilde dekore edebilirsiniz.

Aynı Odada Birden Fazla Alan Yaratacaksanız Yerleşime Özen Göstermelisiniz

Küçük olan evlerde en sık karşılaşılabilecek olan sorunlardan biri de aynı odada farklı kullanım alanları oluşturulurken bu alanların birbirinden tam ayrılamamış ya da gerekli olan uyum sağlanamamış olmasıdır. Bu durum odaları olduğundan daha düzensiz ve dar gösterebilir. Bu alanları birbirinden ayırırken farklı ışıklandırma, aksesuar ya da zemin döşemesi tercih edilebilir.

Eğer oturma alanınızda yemek masasını konumlandırabileceğiniz geniş bir alan yoksa duvarı renklendirmek amacıyla asacağınız çerçeveden açılabilen pratik bir yemek masası tercih ederek dar alanlarınızı genişletecek bir çözüm bulabilirsiniz. Bu şekilde dekore, evinizde büyük gelişme gösterecektir.

Televizyon Ünitesi Mi Yoksa Koca Bir Yatak Mı?

Küçük olan evinizde yaşamınızı tek üründe birden fazla ihtiyacınızı karşılayan mobilyalar kullanmak sizi geniş metrekareli olan evlerin sahip olduğu imkânlara kavuşturuyor. Ünitenizin, vitrininizin ya da kitaplığınızın arkasında gizlenmiş olan gerçek bir çift kişilik yatağınızın olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Misafirleriniz geldiğinde nereye yatıracağım düşüncesi artık rafa kalkıyor. Tek bir dokunuşla duvarın ardında gizlenen yatağınızı kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde hem alandan tasarruf yapabilir hem de misafirleriniz için özel bir alan oluşturma imkânı sağlayabilir, evinizi güzelleştirebilirsiniz.

Mutfağınızdaki Dolaplar Yetersizse Duvarlarda Yer Açın

Hayatımızın büyük bir kısmını yemek yiyerek geçirdiğimizi düşünürsek mutfak bizim en önemli yaşam alanlarımızdan biridir. Mutfakta eğer gerekenden daha az depolama alanına sahipsek duvarları depolama alanına çevirerek, harika bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Boş olan duvarlarınızı renklendirerek mutfağınızın sıkıcı havasını değiştirebilir duvardaki boş yerleri raflara çevirebilir ve askılar yapabilirsiniz. Böylece sık kullanmış olduğunuz ürünler elinizin altında olup farklı bir dekor sağlamış olabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!