Blog

Mutfak Tasarım Trendleri

pastedGraphic.png

En İyi 7 Zamansız Mutfak Fikirleri

Eğilimler çoğu zaman gelir ve gider. Bununla birlikte, bazıları küften kaçıyor ve zamandan klasik bir yapıya kavuşuyor; Çağdaş mutfak tasarımının yenilikçiliğini seviyoruz, ancak yakında bir yere gitmeyecek birkaç eski favori var. Zamansız hale gelen mutfak trendlerini keşfetmek için okumaya devam edin.

1. Katmanlı Aydınlatma Mutfak Tasarım Trendleri

Katmanlı ışığın kullanılmasından çok uzun zaman önceye geri dönüş yapmıyoruz. Farklı ışık seviyelerinde çalışmak tasarımcıların daha önce yapabilecekleri bir atmosfer yaratmalarını sağlar. Tarzdan bağımsız olarak, genel üçlüsü, görev ve vurgulu aydınlatma mutfağın planına dokunur.

Bir ev yenileyicisinin sahip olması gereken en önemli şey açık plan mutfak alanıdır. Sürekli gelişen iç düzenler 20. yüzyılın başlarında odacık benzeri alanlardan duvarsız yaşama kaymıştır. Günümüzde hane halkları, bir evde farklı alanlar yaratmak için raflara ve mobilyalara dayanarak imarlara güvenmektedir.

2. Açık mutfak tadilat trendleri

Açık plan hala bir önceliktir ve aileler yüzyılın başındakilerden çok daha fazla entegre olduklarından, mutfak tadilat trendlerinin başında gelir. Hem mimarlar hem de iç mimarlar en iyi trendleri alıyor ve günümüz evlerine depolama, akıllı teknoloji ve kesintisiz akış dahil etmek için mutfak düzenini sürekli olarak yeniden icat ediyorlar.

3. Mutfak Tasarımında Açık Raflar

Geçmişin stilleri ve eğilimleri çoğu kez tekrar görülür ve açık raf bu tür bir altın zırvadan biridir. Açık raflar bir gereklilikti ve bir mutfak dolabı trendi değildi. Dolapların gelişinden önce, 19. yüzyıl mutfakları duvarları saran açık raflarla temeldi.

Raflar, 1950’lerde trend eğilimli bir plaka tutucu olarak yeniden ortaya çıkana kadar birkaç on yıl boyunca arka koltukta kaldı. Neyse ki, çağdaş meslektaşı minimalist ve işlevseldir. Açık raflarla ev sahipleri ve tasarımcılar, stil damgalarını gerçekten koymak için bir mutfağı özelleştirebilirler.

4. Klasik Mutfak Fayansları

Fayans, önceden belirlenmiş bir eğilimin nasıl bir makyaj kazandığına bir başka harika örnek. Meksikalı çinili renkli duvarlar, metro döşemeli backsplashes ve hatta damalı yer döşemeleri sıcak mutfak trendleriydi. Hem trend belirleyicilerin hem de ev sahiplerinin dikkatini çekmeye devam ediyorlar.

Fayanslar pratik, değiştirilebilir ve dayanıklıdır; bu da mutfak tadilat trendlerinde kendilerini en çok sevdiği şeydir. Seramik, beton, mantar veya cam malzeme tabanları, çevre dostu tasarım topluluğu için bir artı olan, onları daha yeşil bir alternatif haline getiriyor.

5. Mutfak Kahvaltı Barı

Kahvaltı barı sadece beslenmeyi doldurmak için harika bir yer değil, aynı zamanda mutfağa yaratık konforu eklemek için de mükemmel bir yer. Bu eğilim iki mobilya parçasının evriminin doruk noktasıydı: yemek masası (daha sonra bir kahvaltı köşesi) ve mutfak adası.

Kahvaltı barı dolapları evinizde tutabilir ve ayrıca eğlenceniz sırasında rahat bir oturma alanı oluşturabilir ve bu trendin bu kadar popüler olmasının nedeni de budur. Çağdaş evlerin çoğunda, mutfakta güzel bir skeç yaratan oturma ve sarkıt lambalara sahip adalar vardır.

6. Shaker Mutfak Dolapları

Kapı cephesi olan mutfak dolapları genellikle beş panelli Shaker tarzındadır. Shakerlar terimi, asgari yaşama inanan ve kendileri mobilya yapan dini bir mezhebe atıfta bulunur. Shakerlar, Shaker stili ve ayrıca orijinal Shaker stili kabinini yarattı.

Shaker mutfak dolapları pratikliği ve modern estetiği ile ünlüydü. Bugün, bu tasarım tarzına o kadar alışıyoruz ki, bu tasarımın zamanı için ne kadar yenilikçi olduğunu fark etmeyebiliriz.

7. Kasap’ın Blok Mutfak Tezgahları

Kasap blokları tasarım mutfaklarında olmazsa olmaz hale geldi, ancak kökenleri çok mütevazı. Demirciler örsün amortisörü olarak yumuşak ağaçları kullandılar ve kasaplar et oymacılığı için sert bir kereste kullandılar;

Bugün, nötr cilalı kalın kesilmiş ahşap fonksiyonel olduğu kadar güzel olabilir. Mütevazı kasap bloğu, çalışkan bir tezgahtan pratik bir trende yükseldi ve tencere ve tavaların yanı sıra mutfak için gerekli bir mutfak haline geldi. Kompakt bir kasap bloğu ya da masif ahşap bir ada istiyorsanız, bu doğayı mutfağınıza ekleyerek yanlış yapmazsınız.

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!