Blog

En İyi 5 Ofis Tasarım Fikirleri ve Trendleri

pastedGraphic.png

Modern Tarz Ofis Tasarımı

Kurum kültürünün yeni bir fenomen olduğu günlerden bu yana iş kültürü oldukça gelişmiştir. Ofis yaşamının insanların genel refahı üzerindeki sonuçlarını görmek, ofis tasarımında birçok yeni gelişmeye yol açtı. İç mekan tasarımcılarının yanı sıra ofis mobilyası üreticileri için tasarımcılar da tasarım çözümlerinde gerçekten yaratıcı olduklarını kanıtladılar. 

1) Açık Kat Planları

Daha az duvar, modern ofis tasarımında görmek için güzel bir manzara. Birden fazla alanda daha fazla görünüm oluşturmak işbirliğini teşvik eder, gerektiğinde kat planında daha erişilebilir değişikliklere izin verir ve daha az bölme duvarı inşa edilmesi gerektiğinden tasarımı daha ucuzdur. Genel olarak, çalışanların sağlığını iyileştirmek için bir harekettir. Açık bir kat planı da dolaşmayı kolaylaştırır, böylece insanları daha sık hareket etmeye teşvik eder.

2) Renk Psikolojisi

Psikoloji ve renk tasarımının bir arada kullanılması çağdaş ofiste çok popüler bir trend. Renklerin insanlar üzerinde bilinçli olarak tanımadıkları ve anlamadan insanlar üzerinde belirli etkileri olduğu gösterilmiştir.

Örneğin portakal, insanları daha enerjik hissettirir çünkü yaz güneşi ve taze, olgun portakal gibi şeyleri hatırlatır. Yeşiller, sarılar ve maviler de modern ofis tasarımında da olabilir.

3) Evde Hissettiren Dokunuşlar

Çalışanları tamamen meşgul tutmayı hedefliyorlarsa, çalışma ortamları artık steril ve çekici değildir. Evin dokunuşları, daha az baskı hissi vererek herkesin rahatlamasına ve sakin bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Masanın etrafında toplanan rahat koltuklar, iş arkadaşlarıyla yeni fikirleri daha eğlenceli ve davetkar bir beyin fırtınası haline getirir. 

4) Çok Amaçlı Ofis Alanı Ve Modern İç Mekan Tasarımı

İşbirliği ve çok yönlülük modern ofisin iyi çalışmasına yardımcı olur. Çok amaçlı hizmet veren ofis tasarımı, işin iyi yapılmasına yardımcı olur. Günümüzün hızlı tempolu ortamına ve taleplerine verimli bir şekilde ayak uydurabilir.

Ayrıca, küçük ofis iç tasarımında, her metre kare önemlidir. Hem toplantı alanı hem de geri tepme alanı, hatta öğle yemeği sırasında dinlenilecek bir yer olarak hizmet verebilecek alanlar, daha küçük ofislere daha fazla odaya sahip olma lüksünü sağlar.

5) Doğal Elementler

Biyofilik tasarım, doğal unsurları yapılı çevreye dahil etmeye odaklanan ve iyi bir sebepten dolayı bir disiplindir. Tasarımcılar, iç mekandaki doğal güneş ışığını çoğaltamazlar. Ancak, içerisine doğal bir element getiren bitkilerle süslenebilirler. Tesislerin üretkenliği arttırdığı ve bir işyerini daha çekici hale getirdiği, böylece şirkete daha fazla çalışan çektiği gösterilmiştir. Bitkiler ayrıca stresi azaltmanın yanı sıra iç mekan havasını temizlemeye de yardımcı olur.

Canlı bitkilerin yanı sıra, duvarlarda ve tavanda ahşap paneller, taş aksanlar, su özellikleri ve şömineler gibi unsurların tümü, hem büyüleyici hem de sakin olan doğanın bir dokunuşunu katar.

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!