Blog

Yazlık Dekorasyon İpuçları

pastedGraphic.png

Yazlık Tarzı Dekor Ana Elemanları

Yazlık tarzı rahat mobilyalar, canlı renkler ve doğal unsurlarla karakterizedir. Bu rahat dekor tarzına yaklaşmanın doğru ya da yanlış bir yolu yoktur. Bu fikirlerden sadece bir kaçını bir odaya dahil ederek, tüm aile için sıcak ve davetkar bir alan yaratabilirsiniz.

Yazlık tarzı bir bütçeyle dekorasyon bizim için mükemmel bir seçimdir. Çiçek desenleri, organik dokular, yıpranmış yüzeyler ve geleneksel çizgiler bu büyüleyici dekorasyon stilini yansıtıyor. Yazlık dekorun rahat doğası ve eski püskü çekiciliği onu en kolay ve ucuz stillerden biri haline getirmektedir.

Duvarlar

Gerçek beyazdan yumuşak renklere kadar her şey yazlık duvarlarınız için uygundur. Muslin ve yumurta kabuğu gibi boya renkleri, çiçek resimleri, yastıklar ve döşemeler için nötr bir palet görevi görebilir. Zevkiniz özenle desenlenmiş chintz kumaşlarla resmi İngiliz kulübesine doğru ilerliyorsa, kumaşları büyütmek için altı tonlu şeritleri tercih etmek isteyebilirsiniz.

Dört duvarın tümünü kağıtlamak yerine, vurgu olarak çiçek duvar kağıdını kullanın. 

Beadboard, mimari ilgi ve duvarlara dokunuş hissi katmanın ekonomik bir yoludur. Ev geliştirme merkezinden beadboard çarşafları satın alın ve odanızı parlak beyaz ya da sıkıntılı wainscoting ile sarın ve üzerine basit ray kalıplama uygulayın.

Renkler

Yazlık tarzdaki odanızı planlarken, pastel renkler ve nötr renkler kılavuzunuzdur. Blues, yeşillik, bej, sarı ve mercan gibi doğada bulunan yumuşak renkleri getirin. Küçük çocuklar ve evcil hayvanlar bir sorun değilse, monokrom bir beyaz paleti deneyin. Yazlık tarzında net ve temiz bir görünüm için istiridye kabuğu, hafif taupe veya yumuşak gri ile birleştirin.

Yazlık renk düzenindeki başka bir buluş, nötr arkaplanınıza karşı üç dengeli ton içerir. Örneğin, pembe, beyaz ve mavi veya ana kırmızı, mavi ve sarı kullanın. Bu renk üçlüsü basitliği iletir ve odayı gözler üzerinde kolaylaştırır. Renkleri doygunluk spektrumunun ortasında tutarsanız en iyi şekilde çalışır, böylece çok soluk veya parlak olmazlar.

Mobilya

Ahşap, ferforje ve hasır mobilyalar merkez sahneye taşınır ve gündelik yazlık iç mekanı hissini katar. Bu sert yüzeyleri yumuşak, aşağı doldurulmuş yastıklarla eşleştirin. 

Kullanılmış mobilyalar seçerken, satın almadan önce genel yapım tarzına ve kalitesine bakın. Küçük kusurlar bir kat boya ve kumaş ile sabitlenebilir. Slipcovered mobilya, yazlık tarzı odalar için popüler bir seçenektir. Kurtarılmış bir kanepeyi kapatabilir ya da ekonomik kaplamalı oturma için perakendecileri kontrol edebilirsiniz.

Kumaşlar

Döşemeli parçalar üzerinde nötr ve bitkisel kumaşlar kullanın. Ek görsel ilgi oluşturmak için karışıma çizgiler ve kontroller atın. Perdelere ve yastıklara son işlem detayı olarak kırpma ve saçak eklemeyi unutmayın.

Buruşuk pamuklu ve keten kumaşlar, kır tarzı odalarda bulunan konfor hissini yansıtmaktadır. Doğal ve pastel katılar, hafif lahana güllerinin çiçekleri, bağbozumu yarıklar, çizgiler ve ekoseler için hoş bir zemindir. Tıknaz örgü atma, bir sandalyeye veya bir yatağın ayağına dökülürken rahat bir dokunuş katar. Paçavra veya kanca kilim bir odayı ısıtır ve bu tarzdaki eski doğayı vurgular.

Aksesuarlar

Benzersiz aksesuarlar olarak ikiye katlayabilen eşyalar için antika alışveriş merkezlerini ziyaret edin. Manto üzerine yerleştirmek için yıpranmış bir corbel, kağıt ağırlığı olarak kullanmak için bir kristal kapı kolu veya taze çiçekler için bir vazo olarak eski bir sürahi puanlamak gibisi yoktur.

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!