Blog

BAŞLICA PREFABRIK AVANTAJLARI

Özellikle 17 Ağustos depreminden sonra tanınan prefabrik tarzda evler bugün de pek çok farklı kesimden insanların ihtiyaçlarına göre üretilmeye devam etmektedir. Taşınması mümkün ve kolay olan prefabrik evler kullanışlılığı ile de dikkat çekmeye devam ediyor.

                Prefabrik evleri her alanda kullanmanız mümkündür. Diyelim ki bir bahçeniz var ve bu bahçede bir eviniz olsun istiyorsunuz. O halde Prefabrik evler sizin için çok avantajlı olacaktır. Çünkü bu tarz evleri fabrikalar sizlerin siparişine göre üretmektedirler. Yani istediğiniz ölçüyü istediğiniz biçimi, rengi seçebilirsiniz hatta tuvalet ve banyoların dahi nerelere konulacağı sizin kararınıza ve zevkinize göre ayarlanmaktadır. Odaları balkonları aklınıza gelebilecek her türlü ihtiyacınızı prefabrik evlerde dilediğiniz gibi tasarımlamak mümkündür. Prefabrik avantajları betonarmeye göre çok fazladır.

                Ayrıca diğer prefabrik avantajları da prefabrik yapıları farklı alanlarda da kullanabilirsiniz ve yer tercihi yapabilirsiniz.  Mesela kurum binanızın önüne ya da apartmanınızın önüne güvenlik görevlilerinin çalışması için bir kulübe tarzı yere ihtiyacınız varsa prefabrik evler sizin için çok uygun olabilir. Kırsal alanlarda daha çok görebildiğimiz prefabrik yapılar modern görünümleriyle de dikkat çekmektedirler.

                Bunlara ek olarak prefabrik avantajları arasında evlerin fiyatları da betonarme yapılara göre çok uygun olması ve yapımı ses kirliliği ve çevre kirliliği gibi olumsuz sonuçlara yol açmamasıdır. Siz de paranızı boşuna harcamamış olurken aynı zamanda yapımındaki sıkıntılara da maruz kalmak zorunda olmazsınız. Ayrıca prefabrik evleri uzun yıllar boyunca kullanmanız da mümkündür. Bakımını iyi yaptığınız takdirde prefabrik evleri senelerce kullanabilir hatta daha sonraları taşınabilir olduğundan dolayı satabilirsiniz.

                Bahsettiğimiz gibi prefabrik evler Türkiye’de daha çok 17 Ağustos depreminden sonra çoğalmaya başlamıştır. Bu dönem içerisinde deprem mağduru insanlar için kalacak yer olarak prefabrik evler kuruldu. Bunun nedeni prefabrik avantajları arasından yapıların pratik kullanışlı olmasının yanı sıra depreme dayanıklılığı ile de ilgilidir. Prefabrik evler şu anda da Dünyada herhangi bir sel, deprem gibi felaketler olduğu zaman en başta tercih edilen barınma araçlarıdır. 

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!