Blog

DIŞ CEPHE KAPLAMAYA DAİRR HER ŞEY

Dış Cephe Kaplamanın Avantajları

SNK YAPI olarak binalarınıza yaptığımız dış cephe kaplama çeşitleri binaları kabuk gibi sarmaktadır. Binaya dışarıdan yaptığımız kaplama dış etkilere karşı binayı korumaktadır. Dış cephe kaplamalarında uygulanan malzemelerin kalınlığını iyi ayarlayarak, binaların ısı tasarrufunun artmasını sağlamaktayız.

Dış cephe kaplama işlemlerini küf, rutubet, nem gibi sorunların ve binanın iç kısımlarında oluşan kabarmaların olduğu yerlere de yapabilmekteyiz. Isı ve ses yalıtımına ihtiyaç duyulan konutlarda ve idari binalarda dış cephe kaplama uygulaması yapmaktayız.

Dış cephe kaplamada SNK YAPI olarak fibercement levhalar kullanmamızın en önemli avantajları arasında pratik ve zaman açısından avantaj sağlayan duvar sistemlerin olmasıdır. Ayrıca firmamızı tercih etmeniz durumda seçmiş olduğunuz dış cephe kaplama çeşitleri ile sadece konforlu ve uzun ömürlü binalara sahip olmakla yetinmeyecek aynı zamanda binanıza kazandırabileceğiniz görsel zenginliği de sadece hayal gücünüzle sınırlandırabileceksiniz.

Dış Cephe Kaplama Uygulamasının Püf Noktaları

Yeni inşa yapılarda dış cephe kaplaması artık bir zorunluluk. Yeni ev satın alacak kişilerin öncelikli olarak baktığı özelliklerin başında dış cephe uygulaması geliyor. Gerek enerji tasarrufu, gerek dış görünüş olarak son derece değer veren dış cephe uygulamalarını, SNK YAPI’nın kaplama elemanları ile gerçekleştiren inşaat firmalarının sayısı da oldukça fazla.

Eski binalar için dış cephe kaplama nasıl yapılır sorusunun cevabı da son derece kolay: SNK YAPI ile. Yalnızca dış cephe uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken püf noktalara riayet edilmeli. Her ne kadar kaplama elemanlarının kalitesi başarıdaki en büyük etken olsa da doğru uygulama izolasyonun başarı şansını daha yukarı çekiyor.

  • Levhanın montajı yapılırken kullanılan izolasyon malzemeleri ile arasında 20 – 30 mm hava boşluğu bırakılmalı,
  • Levhalar yapıya monte edilirken paslanmaz ve galvanizli vidalar kullanılmalı,
  • Levhaların birleştiği yerlerde yükseklik farklarının olmamasına dikkat edilmeli,
  • Montaj bitince vida yuvaları akrilik macunla kapatılmalı, macun kuruduktan sonra zımpara yapılmalıdır.

Doğru şekilde uygulandığı zaman SNK YAPI Fibercement dış cephe kaplama malzemeleri, eski binaların ısınma problemini tamamen bitirir. Üstelik uygulanma alanları başka malzemeler gibi kısıtlı da değildir. Ürünlerimiz küf, rutubet ve nem gibi sorunların olduğu yerlere de uygulanabilir. Binayı dış etkilere karşı koruduğu için bu gibi istenmeyen durumların önünü keser ve binayı bir kabuk gibi sararak ömrünü uzatır.

Başarılı Dış Cephe Uygulaması Rahat Etmenizi Sağlayacak

SNK YAPI olarak kesenizi ve evinizi önemsiyoruz. Bizi internet sitemizden takip edebilirsiniz.

DIŞ KAPLAMALARDA FİBERCEMENT NASIL UYGULANIR VE YAPI MALZEMESİNİN ETKİSİ

İnşaat sektörü ülkemizde hiç yavaşlamadan seyrine devam edecek gibi görünüyor. Her sene yenileri dikilen binaların yanında, eski binalar da her gün yenileniyor. En kötü ihtimalle dış cephe kaplamaları yapılıyor. SNK YAPI olarak bizim izolasyon malzemelerimizi kullanmak isteyenler ise bazı sorularla karşımıza geliyor. fibercement nasıl uygulanır gibi sorularla sık sık karşılaşıyoruz. Gelin öncelikle fibercement levhaların neler olduğuna bakalım.

Fibercement levhalarımız, son yıllarda Avrupa’da oluşturulan yapı malzemeleri standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Tamamen doğal maddelerden üretilmektedir. Çevreye zarar vermez. İçerisinde asbest bulunmadığı için insan sağlığına da bir zararı bulunmamaktadır. Sudan etkilenmeyen yapıdadır. Betonarme yapılara göre daha az su emer. Haşere barındırmaz ve hiçbir zararlı haşereden etkilenmez. Ayrıca A1 sınıfı yanmazlık belgesine sahiptir. Erimez ve mevcut yangının sönmesine yardım eder. İyi bir ses ve ısı izolasyon malzemesidir. Çürümez veya bakım gerektirmez. Donmaya ve çarpma gibi dış darbelere karşı dayanıklıdır. Son derece hafif bir malzeme olduğu için kolayca taşınır. Kokusuzdur, sağlığa zararlı hiçbir gaz üretmez ve ultraviyole ışınlara karşı dirençlidir.

Benzer kaplama malzemelerine oranla sahip olduğu bunca artı özelliğin yanında, onların kullanıldığı her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Muhtelif malzemelere çok iyi bağlanır ve farklı amaçlar için de kullanılabilir. Uygun aletlerle kolayca montajlanır. Ayrıca tarafımızca farklı görünümlerde üretilerek her zevke hitap etmesi amaçlandığı gibi, düz modellerimiz defalarca boyanabilir ve bu boyamalar yapısını bozmaz.

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!