Blog

Küçük Stüdyo Daire Tasarımı

pastedGraphic.png

Bir İç Mimarın En Sevdiği İpuçları

Özellikle büyük şehirlerde gayrimenkulün gelmesi zorlaştığından, küçük alanlı yaşam popülerlik kazanmaktadır. Ama tarzınızı bozmadan sınırlı kare çekimlerden en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz? İhtiyacınız olan tek şey, küçük stüdyo dairenizi geniş ve sofistike hissettirmek için bir iç tasarımcının görüşleridir. İşte dairenizi eve dönüştürmenize yardımcı olacak en iyi ipuçları.

En iyi stüdyo dairelerin hepsinde çift fonksiyonlu eşyalar olmazsa olmazdır. Böylece yerden tasarruf etmek için çok fonksiyonlu mobilyalar seçin. Bir yatak çerçevesi, gizli bir çekmece bölmesine sahip olabilir ve bir yatağı barındırır; yenilikçi sehpalar bir masa oluşturmak için ayarlanabilir; başucu masaya takılı bir lamba olabilir.

Küçük stüdyo apartman mobilyaları

Aynı zamanda kompakt alanlara uyacak şekilde ölçeklendirilmiş mobilyaların seçilmesine de yardımcı olur. Ancak, bulabileceğiniz her küçük mobilya parçasını alamazsınız. Küçük büyük arasında bir denge bulun ve gerek duymadığınız küçük stüdyo daire dekoru dolu bir odaya girmekten kaçının.

Küçük stüdyo dairenizde bölgeler oluşturun

Farklı alanları tanımlayan imar, küçük bir stüdyo dairenin iç kısmına yapı sağlayan önemli bir araçtır. Oda bölücüler ve renk engelleme, tek odalı bir evde farklı bölgeler oluşturmanıza yardımcı olabilir. Yatak odası ile mutfak ve yaşam alanı gibi aktif alanlar arasında bölme perdesi olarak bir kitaplık veya perde kullanın.

Küçük stüdyo daire düzeni

Renkleri engelleyen veya koordine eden dokular, zekice farklı fonksiyonel alanlar yaratan başka bir tekniktir. Örneğin, mavi, beyaz ve gri paleti olan bir stüdyoda, her alan bir renkten baskın olarak diğerinden daha fazla renk gösterecektir (yatak odasında beyaz, oturma odasında mavi ve mutfakta gri). Renk atmak için doku, resim ve küçük daire dekoru eklemek için atma, kilim ve yastıkları kullanın.

İhtiyaçları önceliklendir

Yaşamınızda ihtiyaç duyduğunuz her şeyi karşılayan küçük bir stüdyo daireye sahip olmak zordur. Bu nedenle öncelik verin ve onsuz yaşayamayacağınız iki şeyi seçin. Eğlendirmek ve yemek yapmak beraber iyi giderken, bir çalışma ve iyi çift oluşturma.

Neyse ki, akıllı tasarım sayesinde, daha küçük fonksiyonel alanlara hala daha işlevsel alanlar dahil edilebilir. Örneğin, eğlence sizin temel önceliğiniz ise, bir hobi olarak yarattığınız bir masaya veya çalışma masasına dönüştürülebilen bir yemek masanıza sahip olabilirsiniz.

Akıllı düzen

Bir stüdyonun ferah hissetmesi apartman yerleşimine iniyor. En iyi stüdyo dairelerde çift kullanımlı mobilyalar vardır ve zemin, duvar ve tavan alanlarından en iyi şekilde yararlanırlar. Her zaman bir kanepeyi veya yatağı taşıyamazsınız, ancak dikey raflarla yerden depolama alabilirsiniz. Daha da etkileyici, bir duvar yatağı ya da bir kaldırma yatağıdır; Bu, eğlendirme için değerli zemin alanını temizlemek için tavana kadar kayabilecek kablolara sabitlenmiş bir yataktır.

Küçük stüdyo daire akıllı düzen

İç mekandaki beş yüzeyi de birleştirdiğinizde küçük stüdyo dairenizdeki kullanımı ikiye katlama olasılığınız yüksektir. Küçük bir çatı, platform yaşam alanı (saklı depolama ile) veya dikey asılı mobilyalar mükemmel seçeneklerdir.

Küçük bir ev genellikle büyük bir kişiliğe sahiptir; bu, bir özellik duvarının tam olarak sığacağı anlamına gelir. dinlenme.

Sürgülü kapılar alın

Stüdyonuzda birden fazla odanız varsa, menteşeli kapıları kayar panellerle değiştirin. Mutfakta, ekranlar kabin kapısı önlerinin yerini alabilirken ahır tarzı sürgülü kapı banyo, yatak odası ve veranda kapılarının yerini alabilir.

Küçük stüdyo daire sürgülü kapı

Sürgülü paneller geleneksel olarak daha endüstriyel bir tarza sahiptir ancak olmaları gerekmez. Akrilik veya buzlu cam levhalar çağdaş bir parlama katacaktır; pastel boyalı bir ekran yüzyıl ortası modern bir dokunuş katacak; Temiz çizgili beyaz tahta kapı slaydı İskandinav görünümü sağlar.

Ayna kullanın

Yansıtıcı yüzeyler, küçük bir stüdyo dairede iki harika şey yapar: birincisi, derinlik ve alan yanılsaması yaratır; ikincisi, çok ihtiyaç duyulan ışığı yansıtır. En iyi stüdyo dairelerde bile çoğu zaman doğal ışık sağlamayan bir veya iki pencere vardır.

Neyse ki, büyük Ayna, küçük bir evin aydınlatmasını kolayca ikiye katlayabilir. Yansıtıcı özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için bir ışık kaynağının yanına büyük bir ayna yerleştirin (gümüş ve aynalı dekor da ışığı yansıtır). Bu küçük daire dekor ipucu, galeri duvarına eklenebilir veya şifonyer aynası olarak iki katına çıkarılabilir.

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!