Blog

Tropik Evler Artık Rüya Değil

pastedGraphic.png

Tropik ev tasarımları oluşturmak için ipuçları

Büyük yeşil yapraklar, sıradışı renkte çiçekler. Isınma havasının doğal güzelliği ile rahatlamayı uyandıran tropik alanların görüntülerini çağrıştırması şaşırtıcı değildir. Tropikal iç tasarıma sahip bir odayı doldururken, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ipucu var.

1. Desen

Köşede yaz mevsiminde tropik bitki örtüsünün güzel baskıları ele geçirilmiş gibi görünüyor. Bu baskılardan biri olan dekoratif bir parçaya yatırım yapmak, evinize cennetten bir parça getirmenin kolay ve hızlı bir yoludur. Ne kadar taahhüt etmek istediğinize bağlı olarak, bir yastık, çerçeveli bir baskı ekleyebilir veya hatta küçük bir alana duvar kağıdı uygulayabilirsiniz. Daha küçük bir ölçekte, aynı baskıya sahip yastıklar, mobilya süsleyebilir ve benzer bir sonuç alabilir.

2. Renk

Tropikal iç tasarım tamamen hesaplanmış parlak ve canlı renk popları ile ilgilidir. Amerika papağanı ve nadir ağaç kurbağasını renk ilhamı için düşünün. Parlak kalın bir renk tonu az miktarda gider. Mevcut alanınızın ve mobilyalarınızın renklerine göre renk tonunu seçin ve sevdiğiniz bir rengi seçmekten çekinmeyin, ancak içindeki tüm duvarı boyamak zorunda değilsiniz.

3. Bitkiler 

Hiçbir şey doğanın kendisinden başka doğaya benzer bir şey getirmez. Havayı temizlemenin ve doğal bir refah duygusu getirmenin yanı sıra, iç mekan tropik bitkileri ruh halinizi mekanınıza çekmenize yardımcı olacak. Sadece bazı türlerin zehirli olabileceğine dikkat edin, bu yüzden herhangi bir alım yapmadan önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun (küçük çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa önemlidir). Bazı hoş seçenekler hava bitkileri, avize bitkileri, raphis avuç içi ve filodendronlardır.

4. Doku

Sıfırdan başlıyorsanız veya tropik motifin içine büyümek için biraz daha yeriniz varsa, mobilyalarınız ve aksesuarlarınızla doğal dokuları katmanlayın. Keten ve pamuk gibi doğal kumaşlar, grasscloth ve jüt gibi orta sıcak tonlarda seçin. Tonlarda bir çeşitlilik oluşturmayı unutmayın, böylece biraz kontrast olur, aksi halde monoton hale gelir.

5. Form

Doğayı taklit eden bazı organik formları tanıtarak tropik unsurları evinize getirin. Belki de, yağmur damlalarını taklit eden ya da lambanın tabanını oluşturan metalik şeritleri sarmalayan bir masanın şezlong ya da bacakları haline gelen dağların kıvrımlı eğrileridir. Anlaşmayı imzalamak için heykelsi bir konuşma parçası veya iki tane ekleyin. Bu tropikal kavramı başka bir seviyeye taşıyacak ve mekanınızın düşünülmüş hissetmesini sağlayacaktır. Buradaki anahtar, doğanın soyutlamaları üzerinde durmaktır, bu yüzden taklitler çok değişmezdir.

Tropikal iç tasarım, yukarıda paylaşılan ipuçlarını göz önünde bulundurarak oluştururken basit olabilir. Biraz daha rehberliğe mi ihtiyacınız var? SNK Yapı Tasarım’ın iç tasarım servisi, rüya gibi ev fikirlerinizi hayata geçirebilir.

Call Now ButtonHemen Teklif Al

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!